Cover Image

Czy mikrodermabrazja diamentowa jest bezpieczna?

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z dogłębnych i profesjonalnych zabiegów, które pozwalają na regularne złuszczenie naskórka. Dzięki niej usuwamy drobne niedoskonałości takie jak przebarwienia posłoneczne czy płytkie zmarszczki. Pomaga także w zamykaniu rozszerzonych porów. Jakie są efekty mikrodermabrazji diamentowej? Czy jest to zabieg polecany dla skóry wrażliwej i alergicznej? Jak chronić skórę po zabiegu?


Mikrodermabrazja diamentowa dla skóry wrażliwej i alergicznej.

Jest to bardzo skuteczny i delikatny zabieg wykonywany przy użyciu urządzeń wyposażonych w głowice ścierne. Polecane jest wykonywanie go cyklicznie w regularnych odstępach i ilości ustalonej wspólnie ze specjalistą.

Mikrodermabrazja diamentowa nie powoduje poważnych podrażnień naskórka, jest więc polecana także dla skóry wrażliwej i alergicznej, suchej i tłustej. Pomaga w uzyskaniu lepszego ukrwienia skóry i wygładzenia. W ten sposób odświeża ją i pozwala poczuć się i wyglądać młodziej. Warto łączyć zabiegi mikrodermabrazji z innymi, dzięki którym można uzyskać stały efekt pielęgnacyjno-oczyszczający.


Jak wygląda sam zabieg?

Zabieg mikrodermabrazji jest w miarę krótki i trwa około 30 minut. W tym czasie skóra jest wpierw poddawana oczyszczaniu. Następnie uruchamiane jest urządzenie ścierające i pasmami usuwamy zbędny i złuszczony naskórek. Zabieg jest dogłębny, więc trzeba po nim zadbać o to, by smarować skórę kremami z wysokim filtrem SPF, chroniąc ją przed nadmiernym działaniem promieni UV.

W ciągu doby od zabiegu skóra może być zaczerwieniona i bardziej delikatna niż zwykle.

Warto pamiętać, że mikrodermabrazja diamentowa jest bezpiecznym i polecanym przez specjalistów zabiegiem.

 

Wróć