Cover Image

Masaż odchudzający - kto może z niego skorzystać?

Problem nadwagi to już problem społeczny. Powoduje go złe odżywianie, brak aktywności fizycznej oraz inne czynniki, takie jak choroby, np. cukrzyca. Ci, którzy próbowali już zrzucić wagę na wszelkie sposoby doskonale wiedzą, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Czy masaż odchudzający może im pomóc i w jakim zakresie? Jakie są główne przeciwwskazania, które nie pozwolą skorzystać z tej deski ratunku?

Czym jest masaż odchudzający i w jaki sposób może pomóc?

Masaż odchudzający i modelujący sylwetkę polega na rozbiciu, znajdujących się w tkance podskórnej, komórek tłuszczowych, odprowadzeniu toksyn oraz poprawia ukrwienie. Jest to jedna z metod masażu klasycznego, która opiera się na ugniataniu, oklepywaniu i uciskaniu w taki sposób, by równomiernie rozłożyć pod skórą zalegające tam warstwy tłuszczu. Poprzez takie modelowanie sylwetki uzyskujemy efekt odchudzania i jesteśmy w stanie zgubić kilka centymetrów w pasie.

Eksperci zaznaczają jednak, że sam masaż nie pomoże w zgubieniu wagi i powinien być jednocześnie stosowany z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz wzmożoną aktywnością fizyczną.


Jakie są przeciwwskazania?

Masaż odchudzający w większości przypadków jest bezpieczny dla zdrowia. Istnieją jednak przeciwwskazania, których należy się stanowczo trzymać. W szczególności nie powinno się z niego korzystać, gdy ma się jakiekolwiek problemy skórne lub kłopoty z krążeniem. Inne przeciwwskazania dla masażu odchudzającego to:

- stany zapalne i alergiczne skóry

- zapalenia węzłów chłonnych

- zakrzepy, tętniaki, zapalenie żył

- nowotwór

- owrzodzenia


Warto pamiętać, że po zabiegu lepiej jest spędzić dzień aktywnie, niż siedząc lub leżąc. Pomoże to w uzyskaniu lepszego efektu wyszczuplającego.

Wróć