Pedicure klasyczny
Rozpoczyna się od kąpieli stóp w wodzie z dodatkiem środków zmiękczających, co ułatwia późniejsze usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Skórki zostają zmiękczone specjalnym żelem, a następnie usunięte. Paznokcie skracamy i nadajemy im odpowiedni kształt. Następnie usuwamy zgrubiały naskórek z pięt za pomocą frezarki. Na zakończenie zabiegu kosmetyczka wykonuje peeling stóp w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka, maluje paznokcie na ustalony z klientem kolor, na skórki wmasowuje oliwką nawilżającą, na stopy nakłada odżywczy krem.

Pedicure kwasowy
Pedicure kwasowy Callus Peel to pedicure wykonany za pomocą zaawansowanych technologicznie kwasów kosmetycznych. Kwasy te z łatwością zmiękczają twardy, zrogowaciały naskórek stopy. Szczególnie dobrze radzą sobie z grubą warstwą zrogowaciałego i przesuszonego naskórka pięt skłonnych do pękania.
Parafina na stopy z powodzeniem można stosować przez cały rok, ponieważ skutecznie likwidują szorstkość skóry, tym samym przywracając jej niebywałą miękkość i elastyczność. Zabieg parafinowy jest szczególnie polecany na stopy. Wiele osób zmaga się z pękającymi piętami i szorstkością skóry, a to przyczynia się do nieestetycznego wyglądu stóp. Jest to uciążliwy problem szczególnie latem na plaży oraz kiedy na gołe stopy zakłada się sandały lub klapki.